• Wodecki/Pater "Wodecki/Pater" LP MARBLE RED/YELLOW
kod EAN: 5902643889866nr kat.: 5902643889866

Wodecki/Pater "Wodecki/Pater" LP MARBLE RED/YELLOW

WykonawcaWODECKI/PATER
  • Wykonawca: WODECKI/PATER Tytuł: Wodecki/Pater LP MARBLE RED / YELLOW
Wytwórnia: MYSTIC
“WODECKI / PATER” to album, który powstał dzięki zaproszeniu gitarzysty, kompozytora i producenta muzycznego Kamila Patera do stworzenia nowych aranżacji piosenek Zbigniewa Wodeckiego przez organizatorów dwóch festiwali: WODECKI TWIST i ŻYWIEC MĘSKIE GRANIE. Początkowo projekt miał zostać zaprezentowany podczas koncertów w ramach wyżej wymienionych festiwali, natomiast odbiór publiczności i zainteresowanie projektem zadecydowało o wydaniu albumu pt. "WODECKI / PATER" nakładem Mystic Production. 

Kamil Pater rozpoczynając pracę nad koncertem potrzebował impulsu, który pobudzi go twórczo. Wyobraził sobie spotkanie z młodym, debiutującym Zbyszkiem Wodeckim, który prosi o opracowanie aranżacji muzycznych swoich świeżo napisanych piosenek. W konsekwencji do roli wokalistów występujących na koncercie Kamil zaprosił młodych, jeszcze nie tak rozpoznawalnych artystów takich jak: Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra, którzy dzięki swojej młodości przypomnieli niezwykłą energię zawartą piosenkach Zbigniewa Wodeckiego i stali się odzwierciedleniem koncepcji Kamila Patera, który chciał pracować z muzyką Zbyszka jakby została ona wydana po raz pierwszy w 2023 roku. Poza debiutującymi artystami na albumie będzie można usłyszeć Paulinę Przybysz, Natalię Przybysz, Justynę Święs. Zespół instrumentalistów składa się w dużej mierze z muzyków, z którymi Pater przyjaźni się i gra na co dzień , a są to: Kuba Staruszkiewicz, Olo Walicki, Hubert Pilarski, Tomasz Ziętek, Andrzej Rękas, Michał Jan Ciesielski, Anna Prokopczuk–Kwapniewska, Andrzej Rękas, Michał Wandzilak, Darek Sprawka.

Nagrania zostały zarejestrowane podczas koncertów Żywiec Męskie Granie, a współproducentami płyty są agencja koncertowa Live, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Mystic Management. 


Premiera albumu odbędzie się 17.05.2024 roku. 

 
"Niech ten album będzie przewodnikiem po świecie, który łączy pokolenia, wzrusza i inspiruje".                                                                                                                                                                                   
                                                                                         Kamil Pater


Tracklist:

1. Chałupy Welcome To
2. Kochaj mnie
3. Zacznij od Bacha
4. Rzuć to wszystko co złe
5. Izolda
6. Znajdziesz mnie znowu
7. Nad wszystko uśmiech Twój 
8. Panny mego dziadka
9. Posłuchaj mnie spokojnie
10. Lubię wracać tam gdzie byłem
121,00 zł
/ szt.
status_iconProdukt dostępny w bardzo dużej ilości
Loop
Zwroty towarów do 30 dni
Truck
Szybka wysyłka w ciągu 48h
Calendar
Firma z tradycją 
Disc
Ponad 20 tys. różnych tytułów
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel