• Jan Emil Młynarski & Brass Federacja "Narkotyki" LP
kod EAN: 5902643888241nr kat.: 5902643888241

Jan Emil Młynarski & Brass Federacja "Narkotyki" LP

 • Wykonawca: JAN EMIL MŁYNARSKI & BRASS FEDERACJA Tytuł: Narkotyki
Wytwórnia: MYSTIC
  „Narkotyki” to najnowsze i zarazem pierwsze w karierze sygnowane własnym nazwiskiem przedsięwzięcie płytowe Jana Emila Młynarskiego. Płyta jest zbiorem przedwojennych piosenek polskich, które lider odkrywał na przestrzeni lat przy okazji działalności w ramach własnego zespołu Warszawskiego Combo Taneczne i przede wszystkim w procesie przygotowywania kolejnych audycji radiowych, w PR3 Polskiego Radia („Dancing, Salon, Ulica”) i w Radio Nowy Świat („Wesoła Warszawska Fala”). Od 2018 roku Młynarski nadał kilkaset cotygodniowych programów z przedwojenną muzyką polską. Działalność, którą sam nazywa „archeologią piosenkową” spotyka się z uznaniem nestorów i zainteresowaniem młodego pokolenia, często odłączonego od tradycji dawnej polskiej piosenki rozrywkowej. „Szukając melodii, badając życiorysy, historię, tradycję, fonografię czy dorobek poszczególnych artystów, tworzę tematyczne zbiory. Pierwsza była „Morfina” - piękne polskie tango, później walc pt. „Opium” i kiedy trafiłem na walc pt. „Kokaina” z 1938 roku, wiedziałem, że musze szukać kolejnych „narkotyków”. Poszukiwania nie trwały długo, wkrótce miałem zbiór 9-ciu nieznanych dziś utworów polskich z lat 30 XX wieku i postanowiłem przywrócić je do życia” - mówi Młynarski. Tytuł płyty zatem, jest bezpośrednim określeniem zbioru piosenek - poetyckich metafor miłości, ale też przenośnią opisującą tajemną, wciągającą moc dawnej lirycznej melodii z poetyckim, piosenkowym tekstem. Młynarski, który występuje też w roli producenta muzycznego, zaprosił do współpracy Piotra Wróbla - puzonistę, suzafonistę i aranżera, lidera zespołu instrumentów dętych blaszanych - Brass Federacja. Stare liryczne tanga i walce zabrzmiały w niespotykanym dotychczas ujęciu, bez instrumentów romantycznych, typowych dla epoki czy stylu (fortepian, skrzypce, etc…) Są trąbki, puzony, waltornia, gitara rytmiczna oraz suzafon z towarzyszeniem perkusji w wykonaniu lidera. Aranżacji dokonał Piotr Wróbel według pomysłu Młynarskiego. Specjalny udział na płycie przypadł Ani Rusowicz, która przyjęła zaproszenie Młynarskiego do stworzenia duetu w jedynym frywolnym utworze pt. „Alkohol i miłość”.
  Swoim wyjątkowym talentem, na specjalną prośbę Młynarskiego, zgodziła podzielić się jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich malarek - Aleksandra Waliszewska (ur.1976r.), która ofiarowała dwie swoje prace na potrzeby stworzenia okładki „Narkotyków”.

  Personel:
  Jan Emil Młynarski - koncept, śpiew, perkusja, produkcja muzyczna.
  Brass Federacja:
  Piotr Wróbel - suzafon, aranżacje
  Maurycy Idzikokowski - trąbka
  Artur Jargiło - trąbka
  Szymon Białorucki - puzon
  Bartek Łupiński - puzon
  Marek Michalec - waltornia

  Gościnnie:
  Ania Rusowicz - śpiew
  Wiktor Tatarek - gitara

  Chór:
  Aleksandra Radwan
  Ada Kiepura
  Irena Kijewska
  Maciej Starnawski

  Realizacja nagrań - Michał Kupicz, Piotr Zabrodzki Warszawa, 2022r.

  Tracklista:
  1.Alkohol i miłość (gościnnie Ania Rusowicz)
  2.Haszysz
  3.Kokaina
  4.Narkoza
  5.Nikotyna
  6.Pocałunek-Narkotyk
  7.Morfina
  8.Opium
  9.Mój smutek
121,00 zł
/ szt.
Loop
Zwroty towarów do 30 dni
Truck
Szybka wysyłka w ciągu 48h
Calendar
Firma z tradycją 
Disc
Ponad 20 tys. różnych tytułów
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel