• Organek "Ocali nas miłość"
kod EAN: 5902643885882nr kat.: 5902643885882

Organek "Ocali nas miłość"

WykonawcaORGANEK
 • Wykonawca: ORGANEK Tytuł: Ocali nas miłość
Wytwórnia: MYSTIC
  Album „Ocali nas miłość” został stworzony przez zespół Ørganek z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów. Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album "Ocali Nas Miłość" to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a 2021, który ma ważny przekaz, ocali nas miłość.

  „Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same” – mówi Tomasz Organek.

  Tracklista:
  1. Fotograf Brok
  2. Idziemy w miasto
  (Gościnnie Klaudia Szafrańska)
  3. Lili i Pałąk
  4. Lustereczko
  (Gościnnie Klaudia Szafrańska)
  5. Sen duchów wolnych
  6. Aniołowie upadli
  (Gościnnie Ralph Kaminski)
  7. Idź synku, idź
  (Gościnnie Magda Umer)
  8. Ocali nas miłość
45,00 zł
/ szt.
Loop
Zwroty towarów do 30 dni
Truck
Szybka wysyłka w ciągu 48h
Calendar
Firma z tradycją 
Disc
Ponad 20 tys. różnych tytułów
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel