• Duda, Mariusz "Claustrophobic Universe KASETA"
kod EAN: 5902643885394nr kat.: 5902643885394

Duda, Mariusz "Claustrophobic Universe KASETA"

WykonawcaDUDA, MARIUSZ
 • Wykonawca: DUDA, MARIUSZ Tytuł: Claustrophobic Universe KASETA
Wytwórnia: MYSTIC

CLAUSTROPHOBIC UNIVERSE


Strona A:


 1. KNOCK LOCK (03:58)
 2. PLANETS IN A MILK BOWL (04:12)
 3. I LANDED ON MARS (02:50)
 4. WAVES FROM A FLAT EARTH (03:52)
 5. 2084 (04:40)

Strona B:


 1. ESCAPE POD (06:52)
 2. LEMON FLAVOURED STARS (04:18)
 3. CLAUSTROPHOBIC UNIVERSE (05:59)
 4. NUMBERS AND DENIALS (05:20)

MARIUSZ DUDA - PIANINO, SYNTEZATORY, DŹWIĘKI


NAGRAŃ DOKONANO W WARSZAWSKIM STUDIU SERAKOS POMIEDZY STYCZNIEM I MARCEM 2021


REALIZACJA NAGRAŃ - MAGDA i ROBERT SRZEDNICCY


MUZYKA - MARIUSZ DUDA


PRODUKCJA: MARIUSZ DUDA, MAGDA i ROBERT SRZEDNICCY


OKŁADKA i SZATA GRAFICZNA: HAJO MüLLER


Podkreślmy jedno - „Claustrophobic Universe” to nie jest płyta zainspirowana książkami o astronomii i astrofizyce. To płyta o wyprawie w głąb naszego umysłu. Kosmos jest tu jedynie metaforą naszej ucieczki od rzeczywistości, ucieczki do miejsca, w którym wyciszamy reakcje na bodźce.


Już nie musimy wieczorem patrzeć w niebo. Planety znajdujemy codziennie pływające w mleku zamiast płatków śniadaniowych, a gwiazdy wysypują nam się z pudełek po lekach i mają smak cytrynowy. Zmęczeni szumem informacyjnym - który na albumie symbolizują różnego rodzaju odgłosy uderzeń w ścianę, matowe dźwięki i zniekształcenia - udajemy się w naszej prywatnej kapsule ratunkowej w podróż do wewnętrznej galaktyki, żeby chociaż na chwilę oderwać się od informacji o kolejnych liczbach i kolejnych zaprzeczeniach.


Mija rok od kiedy żyjemy w tym jakże innym świecie. Do wielu nowych zwyczajów już się przyzwyczailiśmy. „Claustrophobic Universe” to również opowieść o habituacji, o adaptacji do życia w zamknięciu, do życia w ciągłym stresie i niepewności, do życia w ciągłym zagrożeniu i niekończącej się wojnie myśli pomiędzy dwoma obozami - wierzących i niewierzących. W Pandemię, w Wolność, w Prawdę, w Drugiego Człowieka, w Boga. Przyzwyczailiśmy się też do tego, że jedni wciąż próbują nam wmówić, że ziemia jest płaska, a inni, że wcale nie żyjemy w 2021 tylko cofnęliśmy się do 1984 albo przenieśliśmy od razu do 2084.


„Claustrophobic Universe” to makrokosmos i mikrokosmos w jednym, to kolejny krok w stronę habituacji totalnej i kolejna ucieczka przed rzeczywistością pełną zamkniętych pomieszczeń i umysłów. To również zdjęcie naszych czasów. Czasów trudnych i wymagających wielu wyrzeczeń. Czasów zupełnie nowej cenzury i czasów, w których coraz trudniej nakreślić, gdzie kończy się wolność słowa a zaczyna wprowadzanie w błąd. Czasów, które z pewnością pozostawią w nas trwały ślad nie tylko przez walkę z chorobami, ale przede wszystkim przez walkę nas samych ze sobą.


"Claustrophobic Universe" jest drugą częścią tzw. "Lockdown Trilogy", muzycznej serii na którą składają się albumy: 1. Lockdown Spaces (26.06.2020)
 2. Claustrophobic Universe (23.04.2021)
 3. Release no 3 (planned for the turn of 2021/2022)
40,00 zł
/ szt.
Loop
Zwroty towarów do 30 dni
Truck
Szybka wysyłka w ciągu 48h
Calendar
Firma z tradycją 
Disc
Ponad 20 tys. różnych tytułów
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel