Umarł Król, niech żyje Król, KERRY KING powraca!

2024-02-15
Umarł Król, niech żyje Król, KERRY KING powraca!

KERRY KING to Legenda przez duże L, której nie trzeba nikomu przedstawiać. To, że po rozwiązaniu Slayer w 2019 roku, Kerry nie złoży broni i wróci z nowymi nagraniami, było na 100 % pewne. Tajemnicą owiany był skład wraz z którym King zrealizuje swoje nowe muzyczne pomysły. Na początku lutego 2024, wraz z publikacją pierwszego singla „Idle Hands”, wszystko stało się jasne. Oczekiwanie zakończone.
Album, pod szyldem Kerry King, ukaże się 17 maja, będzie nosił tytuł „From Hell I Rise” i złoży się na niego 13 premierowych kompozycji. Skład zespołu można spokojnie określić jako supergrupę: oprócz Kinga w nagraniach udział wzięli: Mark Osegueda – wokalista równie legendarnego Death Angel, znany ze Slayer perkusista Paul Bostaph, były basista HellYeah Kyle Sanders oraz Phil Demmel, gitarzysta mający na swoim koncie współpracę między innymi z Machine Head czy Vio-Lence. Produkcją płyty zajął się wieloletni współpracownik Lamb Of God, Josh Wilbur.
Kerry wraz z wyżej wymienionym składem zawita do Polski już w czerwcu, gdzie wystąpi w Gdańsku w ramach Mystic Festival 2024. Oprócz premierowych kompozycji, w set liście na pewno nie zabraknie klasyków z repertuaru Slayer, który w okresie od 1991 do 2013 sprzedał na całym świecie 20 milionów płyt. Umarł Król, niech żyje Król!
Link do PRE-ORDER'u 'From Hell I Rise' tutaj

pixel